logo

Venedik Karnavalı 2014-2015

Dünya’nın her yerinden turistlerin ilgi odağı olan kış festivali, maskeli balosu, kostüm yarışmalı eğlencesi, yani Venedik Karnavalı bu sene 23 Ocak – 9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Venedik, karnaval zamanı daha da güzelleşen, masalsı bir şehir. Ufak adacıkların bir araya gelmesinden oluşan bir ada aslında, şehir yapısı, tarihi, mimarisi açısından da son derece fotografik. Bu yazıda size son iki senedir orada olmaya çalıştığım kadarıyla Venedik Karnavalı için özel tasarlanan kostümlerini paylaşıyorum. Bu kostümler bir senelik özenli çalışmanın sonucu ortaya çıkıyor. Gerçekten her birinde büyük emek var. En yaratıcı ve estetik olanlar oylamaya sunuluyor ve her sene, o senenin en iyi kostüm tasarımı ödüllendiriliyor. Bazıları gerçekten çok etkileyici oluyor…

Birbirinden şık ve yaratıcı kostümleri, maskeleri, sahne şovları ve en iyi kostüm yarışmaları ile Venedik Karnavalı 2015 Videosu, Kameram ve Bavulum’un YouTube Kanalında.
Videonun sonunda, Venedik’teyken tesadüfen karşılaştığım, Venedik Karnavalı konusunda epey deneyimli bir öğretmen ile röportaj var.
Lütfen HD kalitede izleyiniz.

Kameram ve Bavulum YouTube kanalını takip etmek için şu linke tıklayıp “Abone Ol” tuşuna basınız.

Venedik Karnavalı 2015’ten kareler :

Peki ya sizin favoriniz hangisi?

Benim 2015’ten Beyazlı “Kış” Motifli adam, 2014’ten ise Sonbahar yapraklı ve Baykuşlu kadın. :)

Venedik_12 Venedik_13 Venedik_14 Venedik_15

Venedik_22Venedik_20Venedik_19Venedik_18

Venedik Karnavalı 2014’ten kareler:

Venedik_10Venedik_01 Venedik_02 Venedik_07  Venedik_11Bir Cevap Yazın