logo

Barselona Maratonu

İlki 1978’de düzenlenen, bu sene 37.si gerçekleştirilen Barcelona Marató, geçtiğimiz Pazar günü, her zaman olduğu gibi bu sene de dünyanın dört bir yanından profesyonel/amatör koşucuların akımına uğradı. Maraton, sabah 08:30’da, Plaza de Espana’ya yakın olan Avinguda de La Reina Maria Cristina caddesinde start aldı ve 6 saat sonra sonlandı. Tesadüfen aynı gün Los Angeles’ta da benzer büyüklükteki Los Angeles Maratonu 30. kez gerçekleşti.

Barselona’daki maratonda 17.000’den fazla kişinin katılımı olduğu tahmin ediliyor. Yarışmacılar yaş sınıflarına göre 6 farklı kategoride yarıştı ve koşu esnasında yollardaki mavi çizgiyi takip ederek finish alanına vardı. Bu maratonda sadece yarışma ve spor yok, aynı zamanda eğlence var! 41 farklı noktada dans, müzik ve çeşitli aktiviteler ile etkinlik daha da keyiflendirilmiş. Tüm eğlencenin yanında, maratona hayır kurumlara yardım amaçlı katılanlar da mevcut.

Her sene farklı tarihlerde gerçekleştirilen maratona katılım için websitesini ziyaret edip gerekli formları dolduruyorsunuz : www.zurichmaratobarcelona.es

Katılım ücretli, erken davranırsanız daha uyguna kayıt olabilirsiniz. Ülkemizde de koşu sporuna olan ilgi artmaya başladı, bu sevindirici bir durum. Hem gezmeyi hem de koşmayı seviyorsanız, seneye kaçırmayın derim.

3 sene önce tesadüfen orada olduğum için bu maratondan haberdar olmuştum. Sizinle o günkü fotoğrafları paylaşıyorum. Daha sonra araştırdığımda bu denli büyük bir organizasyona denk gelmek ne büyük şans demiştim.

BncMarato3

Barcelona-08

BncMarato1

BncMarato2

BncMarato4Bir Cevap Yazın